הלוואה בנקאית

הלוואה בנקאית היא כלי למימוש חלומות שונים, אישיים או עסקיים. בעידן המודרני השאיפה לרמת חיים גבוהה ולהישגים עסקיים וחומרניים, גדולה בהרבה מאשר בעבר. אדם רוצה להגיע להגשמת חלומותיו במהירות הרבה ביותר ומתקשה לדחות את הסיפוק ולהמתין עד אשר יהיה בידו מירב הסכום הדרוש לו להקמת עסק כזה או אחר, לקניית חפץ לבית או לכל דבר אחר. בדיוק לשם כך קיימות היום הלוואות בנקאיות מסוגים שונים. חברתנו מצטיינת במתן הלוואות בתנאים נוחים תוך ייעוץ אישי ומקצועי. הריבית שלנו היא מינימלית והכי חשוב אצלנו האמינות היא מעל לכל ויש לנו אישור משרד האוצר.

הלוואה בנקאיתמהי הלוואה בנקאית?

הלוואה בנקאית היא אחד השירותים הבסיסיים והחשובים שמעניק הבנק ללקוחותיו. הלוואות אלו יכולות להיפרע בתשלום אחד או בכמה תשלומים. הן יכולות להיות בריבית קבועה או בריבית משתנה , צמודות למדד, הלוואות בשקלים או במטבע אחר. לעיתים ישנו  צורך בערב להלוואה ולעיתים לא, ישנם מקרים בהם הבנק מבקש מהלקוח לשעבד נכס שלו כאמצעי ביטוח שיחזיר את ההלוואה הבנקאית ולעתים הלקוח הוא היחיד שחתום וערב להלוואה. ישנם גופים פיננסיים רבים המעניקים מגוון הלוואות כמו חברות אשראי ועוד.

הריבית נקבעת על סמך כמה משתנים:

  • תנאי הריבית במשק- ישנו קשר הדוק בין הריבית שהבנק דורש לבין תנאי הריבית במשק. בזמן הריבית בבנק ישראל גבוהה, גם הריבית שאותה יגבה הבנק תהיה גבוהה וכן להפך. הסיבה לעובדה זו היא מנגנוני הגנה ועוגנים כלכליים היוצרים קשר בין ההון שבמשק. לדוגמא ריבית פריים היא בעצם ריבית בנק ישראל בתוספת אחוז וחצי וזה המדד הנפוץ ביותר לריביות שגובה הבנק.
  • מערכת היחסים בין הלקוח לבנק- אם הלקוח הוא ותיק בבנק, בעל משכורת יציבה וקבועה ועוד סביר להניח שהריבית תהיה נמוכה יותר
  • משך "חיי ההלוואה"- ככל שמשל הלוואה בנקאית הוא ארוך יותר, גובר החשש שההלוואה לא תוחזר ולכן ככל שההלוואה ארוכה יותר , הריבית תהיה גבוהה יותר
  • איכות הביטחונות שמעניק הלקוח לבנק- אם אדם משעבד נכס כמו דירה או רכב לצורך ההלוואה יקבל תנאי ריבית משתלמים יותר על הכסף שלוה מכיוון שהסיכויים שלא יחזיר את ההלוואה נמוכים יותר.

סוגי הלוואות בנקאיות

בגלל שההלוואה הפכה לדבר נחוץ ביותר למטרות שונות התפתחו סוגים שונים של הלוואות. הלוואה בנקאית נפוצה היא ההלוואה הרגילה בה אדם לווה כסף ומיד מתחיל להחזירו בתשלומים חודשיים כאשר כל סכום הוא יחסי לגובה ההלוואה. ההחזר החודשי מורכב מהחזר של הקרן- הכסף עצמו וריבית כפי שסוכם עם הבנק. קיימת גם הלוואת גריס- בה תשלומי הריבית ישולמו מיד ואילו תשלומי הקרן ידחו מעט. הלוואה זו מתאימה למי שאמור לקבל סכום כסף גדול ולכן יכול להראות לבנק כספי ביטוח והוכחה לכך שיחזיר את ההלוואה. סוג נוסף, הלוואת בלון בו גם תשלומי הקרן וגם תשלומי הריבית נידחים.

אנו בחברתנו נשמח לעזור לכם בכל הלוואה שתרו ולעמוד לשירותכם תמיד!

קראו עוד: מימון לרכב יד שניה
קראו עוד: הלוואה לסגירת חובות