דברים שחשוב לדעת בעת לקיחת הלוואה לרכב

באמצעות הלוואה לקניית רכב אפשר היום לקנות רכב וליהנות מתוכנית טובה עם תנאים נוחים. אבל לפני שאתם מתניעים, במאמר זה תוכלו להתרשם ממי ניתן וכדאי לקחת הלוואה, מה היתרונות ומה החסרונות ומה כדאי לבחור לפני שבוחרים לקחת הלוואה.

הלוואת גישור

בעבר היינו אמורים לחסוך הרבה כסף כדי לקנות רכב או מאידך להיות מאוד עמידים. היום יש דרכים רבות להשיג הלוואה לרכב. יש היום בשוק מגוון של חברות שמלוות, כמו בנקים וכל מיני יבואני רכב, שיתנו לכם לקחת הלוואה בשמחה. יחד עם זאת, הלוואה לקנייה של רכב היא לזמן ממושך ובסכום לא מועט לכן חשוב לבחור את סוג ההלוואה הכדאית.

מקורות להלוואה לקנייה של רכב

  • הלוואה מהבנק – כל בנק ישמח להעניק לכם הלוואה לרכב. תוכלו לרכוש רכב חדש או רכב מיד שנייה. החיסרון בהלוואה מהבנק היא שמסגרת האשראי שלכם עלולה להסגר ואז תתקשו לקחת הלוואות שוב בעתיד.
  • הלוואה מחברת מימון חוץ –  חברות אלו מציעות במקרים רבים גם במאה אחוז מימון לרכישת רכב. חשוב לבדוק אם החברה עובדת באישור משרד האוצר. יש להלוואות אלה תנאים אטרקטיביים והן אינן סותמות את מסגרת האשראי שלכם בבנק.
  • הלוואה מיבואן הרכב – יבואני רכב מציעים הצעות מאוד אטרקטיביות למימון של רכב חדש-  מטרייד אין ועד למימון מלא. ההצעה של יבואני הרכב משתנה בהתאם לתקופה. לעיתים הצעה כזו יכולה להיות מאוד כדאית.
  • הלוואה מחברות ליסינג והשכרת רכב – אלו מציעות רכבים ישנים למכירה ובתנאי מימון אטרקטיביים מאוד. הרכישה הזו אינה סותמת את מסגרת האשראי של הבנק. יש גם לקחת בחשבון שערך הרכב נמוך יותר במידה ותרצו למכור אותו.

חישבו טוב לפני שאתם בוחרים הלוואה לרכב

לפני בחירה של מסלול הלוואה כדאי לשקול ברצינות איזה רכב אתם מעוניינים לרכוש ומה העלות הכספית הכוללת שלו. כדאי לחפש רכב שיהיה בתקציב שמתאים למצבכם הכלכלי. רבים עושים טעות וקונים רכב שנראה כמו בפרסומת ועושה רושם, אבל קנייה נכונה וחכמה צריכה אך ורק לממש את הצרכים שלכם.

במידה ואתם גרים בתל אביב רצוי לרכוש רכב קטן בשל בעיות חנייה. בבית הררי תקנו רכב עם מנוע חזק, שיקול נוסף הוא ילדים וכו'. חשוב שהרכב יהיה בטיחותי ונוח. עליכם גם לברר מה הן ההתחייבויות הכספיות שלכם. עשו שכלול של כל ההתחייבות (משכנתא, אשראי, תשלומים וכו')  רק אז תחשבו אם אתם מסגולים לקחת על עצמכם הלוואה נוספת.

אם יש לכם תשלומים למשכנתא, לחברת האשראי וכמובן חיובי מחייה חודשיים. לא כדאי בעקבות רכישה של רכב להיכנס לחובות שלא תוכלו לעמוד בהם מדי חודש. לכל רכישה מתווספות הוצאות נוספות כמו, ביטוח רכב, הוצאות דלק ועוד.

השוואות ביטוחים

כשאתם רוכשים רכב ואתם עושים ביטוח אל תמהרו לפני שאתם משווים את הסכום בכמה חברות. יש הבדלים לעיתים גדולים ומומלץ לבצע השוואת מחירי ביטוח רכב, כל ביטוח במקום שמאפשר לכם מחיר נמוך יחסית.